Dle staroindických Véd se zjeví na konci temného věku Kali, kdy drtivá většina lidstva bude žít už jen jako zvířata a veškerá lidskost a duchovní moudrost bude téměř zapomenuta, Nejvyšší Osobnost Božství jako Kalki avatar, který zničí všechny bezbožné, aby byl následně se zbytkem přeživších započat nový cyklus věků a na zemi se vrátilo zpět dobro, moudrost, zbožnost a láska.

A co jsou vlastně ty Védy? Pokud se chcete trochu vzdělat, podívejte se na vedabase.com

Moje představa byla, že na pozadí bude zničené město po nějaké nukleární válce a vzduch je zde téměř nedýchatelný. Celý obraz jsem tedy chtěl ladit do červené barvy.

kalki-01

Ústřední postavou má být samozřejmě Kalki jedoucí na svém rychlém oři Devadattovi, který bude ozařovat okolí a projíždět nepřáteli jako nůž máslem. V hlavě jsem měl jasný obraz, jak se to bude odehrávat, svou představu jsem potřeboval dostat do obrazu. Tomu samozřejmě předcházelo studium koní a jejich pohybů.

kalki-02

Když jsem začal malovat démonské lidi na koních, vzpoměl jsem si na první světovou válku, kde měly i koně primitivní plynové masky a když je mají lidi, měli by je mít i koně. Naopak Kalki je inkarnací Boha, tak že ten samozřejmě ochranné prostředky nepotřebuje, je to superhrdina superhrdinů  😎

kalki-03

V této fázi jsem už měl v podstatě hotové koně Devadattu a začal jsem pracovat na Kalkim.

kalki-04

Chvíli mi trvalo než jsem Kalkiho usadil do správné polohy a konečně byl spokojen i s výrazem obličeje, v kterém jsem chtěl zachytit soustředění. Pak jsem mohl začít pracovat na detailech jako jsou ozdoby a koňský postroj.

kalki-05

Další fází byl jezdec s právě setnutou hlavou, což jsem původně v plánu neměl. Nicméně je tak naznačeno dokonalé zabití dokonalou bytostí. Možná vám přijde drsné, že inkarnace Boha zabíjí tak nemilosrdně lidi, ale je nutné podotknout, že podle Véd je vlastně být zabit Bohem velké štěstí, protože duše zemřelého je okamžitě vysvobozena z koloběhu rození a umírání a jeho duše je přemístěna na nejvyšší božské planety, kde neexistuje nemoc stáří ani smrt  🙂

kalki-06

Níže je pak už hotový obraz. Vlevo přibyl ještě jeden padající jezdec se setnutou hlavou a siluety dalších jezdců na pozadí.

kalki-07

Na tento a další obrazy se můžete podívat i v mé galerii.

Pokud se Vám moje práce líbí a chcete mít podobný originální obraz, pošlete mi svou poptávku .