Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Jedná se o zimní výjev z druhé světové války, kdy se Hitlerovo Německo neúspěšně snažilo dobýt Moskvu. Konkrétně jde o Stíhací eskadru 53 (Jagdgeschwader 53 „Pik As“, zkráceně JG 53), která měla ve znaku pikové eso a výraznou žlutou barvu na čumáku letadel. Tato eskadra disponovala mými oblíbenými letouny Messerschmitt Bf 109 v několika verzích.

Většina lidí tento letoun zná spíš pod nesprávným názvem Messerschmitt Me 109, ale správně je to tzv. „Befko“ a to podle původní továrny Bayerische Flugzeugwerke. Název Messerschmitt továrna přijala až později, ale to už jsem hodně odbočil 🙂 , takže zpět k obrazu. Pro malbu letadel jsem si postahoval pár desítek fotek různých verzí „stodevítek“ a upravoval podle potřeby.

Ještě bych rád podotknul, že tento obraz rozhodně nevznikl jako podpora nacismu, ale jen jako okénko do historie válečného letectva.

Malovat jsem začal nejprve mraky a vzdálenou zimní krajinu. Měl jsem už v hlavě, kde budou jendotlivé prvky rozmístěny, tak že jsem záměrně nepracoval úplně po celé ploše.

Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Pak jsem si rychle načrtnul „stodevítky“, jak bych je chtěl mít umístěné v obraze.

Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Následně jsem začal na nebližším „befku“ pomalu dělat detaily.

Když jsem byl spokojen, přešel jsem na druhý letoun.

Obě letadla jsem měl tak nějak udělané a začal jsem laborovat nad umístěním vzdálenějšího „befka“ a malováním dalších prvků v obraze.

Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Nakonec jsem stodevítku umístil níž a více doprava, přidal jsem mechanika, sudy s palivem a nahrnutý sníh.

Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Nyní už jsem měl jasno, přibylo ještě jedno „befko“ a další mechanici. V popředí detaily suché trávy čouhající ze sněhu a na oblohu jsem nakonec ještě domaloval dvě „štuky“ (německé střemhlavé bombardéry Junkers Ju 87), kterým startující Bf 109 F budou dělat doprovod v následující misi ;-).

Nakonec ještě detail na ústřední „stodevítku“.

befko-detail

Na tento a další obrazy se můžete podívat i v mé galerii.

Pokud se Vám moje práce líbí a chcete mít podobný originální obraz, pošlete mi svou poptávku .