Obraz JG 53 na východní frontě roku 1941

Jedná se o zimní výjev z druhé světové války, kdy se Hitlerovo Německo neúspěšně snažilo dobýt Moskvu. Konkrétně jde o Stíhací eskadru 53 (Jagdgeschwader 53 „Pik As“, zkráceně JG 53), která měla ve znaku pikové eso a výraznou žlutou barvu na čumáku letadel. Tato eskadra disponovala mými oblíbenými letouny Messerschmitt Bf 109 v několika verzích.

Většina lidí tento letoun zná spíš pod nesprávným názvem Messerschmitt Me 109, ale správně je to tzv. „Befko“ a to podle původní továrny Bayerische Flugzeugwerke. Název Messerschmitt továrna přijala až později, ale to už jsem hodně odbočil 🙂 , takže zpět k obrazu. Pro malbu letadel jsem si postahoval pár desítek fotek různých verzí „stodevítek“ a upravoval podle potřeby.

Ještě bych rád podotknul, že tento obraz rozhodně nevznikl jako podpora nacismu, ale jen jako okénko do historie válečného letectva.

Malovat jsem začal nejprve mraky a vzdálenou zimní krajinu. Měl jsem už v hlavě, kde budou jendotlivé prvky rozmístěny, tak že jsem záměrně nepracoval úplně po celé ploše.

befko-01

Pak jsem si rychle načrtnul „stodevítky“, jak bych je chtěl mít umístěné v obraze.

befko-02

Následně jsem začal na nebližším „befku“ pomalu dělat detaily.

befko-03

Když jsem byl spokojen, přešel jsem na druhý letoun.

befko-04

Obě letadla jsem měl tak nějak udělané a začal jsem laborovat nad umístěním vzdálenějšího „befka“ a malováním dalších prvků v obraze.

befko-05

Nakonec jsem stodevítku umístil níž a více doprava, přidal jsem mechanika, sudy s palivem a nahrnutý sníh.

befko-06

Nyní už jsem měl jasno, přibylo ještě jedno „befko“ a další mechanici. V popředí detaily suché trávy čouhající ze sněhu a na oblohu jsem nakonec ještě domaloval dvě „štuky“ (německé střemhlavé bombardéry Junkers Ju 87), kterým startující Bf 109 F budou dělat doprovod v následující misi 😉 .

befko-07

Nakonec ještě detail na ústřední „stodevítku“.

befko-detail

Pokud jsem vás zaujal, moje práce se vám líbí a chcete mít nějaký originální obraz, napište mi svou poptávku prostřednictvím on-line formuláře.

Budu také rád, pokud tento článek „lajknete“ nebo budete dál sdílet, případně mi zanecháte níže komentář.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
Odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments