Tvořím originální ručně malované obrazy na zakázku. Většinou podle dodané fotografie vytvořím umělecké dílo, které mnohdy dále obohatím o další prvky, nebo třeba přidám postavy do jiných prostředí. Příkladem může být obraz Rodina na motorové lodi.

Ručně malovaný obraz může být skvělým dárkem třeba k narozeninám pro vaše blízké, nebo jako skvělý doplněk vlastního interiéru či digitálních zařízení jako obraz na pozadí.

Co všechno vám namaluji

  • portréty dětí, dospělých podle dodané fotografie,
  • rodinné portréty podle fotografií,
  • portréty zvířat podle fotografií,
  • portréty neživých objektů (auta, letadla, motorky, lodě, atd.) ať už s vámi, nebo bez vás,
  • malovanou krajinu, nebo architekturu,
  • nebráním se ani různým výjevům a alegoriím (válečné, historické, sci-fi, atd.),
  • v neposlední řadě i knižní ilustrace, nebo přebal knihy.
Obrazy Martin Vinš

Na mou práci se můžete podívat v galerii, nebo prozkoumejte moji tvorbu v sekci Obrazy pod lupou.

Poctivá ruční malba bez použití grafických filtrů

Své obrazy maluji digitální technikou v prostředí grafického programu Photoshop. Pomocí grafického tabletu, který přenáší přesné pohyby ruky prostřednictvím elektronického pera na monitor. Ačkoliv maluji ve Photoshopu, nepoužívám žádné filtry imitující umělecké díla (olejová malba, akvarel, freska, …). Mé obrazy tedy NEvznikají jedním kliknutím a přidáním filtru na fotografii.

Stylem malování se většinou snažím napodobit olejomalbu nebo kvaš, ale nebráním se i jiným technikám jako je třeba perokresba. Preferuji obraz s osobitým stylem, a snažím se ho obohatit něčím navíc. Mám svůj styl a chci, aby to bylo vidět, mám rád, když obraz působí reálně, ale pořád jsou v něm vidět tahy lidské ruky. Nesnažím se vytvářet fotorealistické obrazy, od toho tu je fotografie. Nabízím vám svůj pohled na svět a vy ho buď přijmete nebo ne 😉

Možná si nyní říkáte jaké jsou výhody a nevýhody digitální malby?