Cisitalia D46

Náhodou jsem na internetu narazil na starou fotografii, která mě na první pohled fascinovala. Pilot s cigaretou a klidným výrazem projíždí smykem zatáčku ve formuli ze čtyřicátých let.

Konkrétně jde o Felice Bonetta při závodu na okruhu Mantova v Itálii roku 1948 s vozem Cisitalia D46. Fotka mě totálně uhranula a tak jsem si řekl že by stálo za to tento výjev namalovat.

Felice Bonetto at the Mantova

Felice Bonetto byl odvážný závodník, který si vysloužil přezdívku „Il Pirata“. Byl silniční závodní legenda, která začala závodit ve 30. letech 20. století, a užil si i krátkou kariéru Formule 1. Byl vášnivým kuřákem, dokonce i během závodu.

Hned jsem si začal zjišťovat detaily o tom nádherném autě a hlavně hledal barevné fotky. Zjistil jsem, že moje vybraná fotka je i specifická tím, že má vůz obnažené šasi. Prakticky jsem nenašel fotku takto upraveného vozu. O to víc jsem chtěl obraz vytvořit.

Jak vznikal obraz Felice Bonetteho na Mantově 1948

Nejprve jsem si nanesl barvy na pozadí a roztahal do „rychlosti“. Vytvořil jsem si rychlou skicu vozu a pak jsem začal dělat tvář Felice Bonetteho.

zrod obrazu Cisitalia D46
zrod obrazu Cisitalia D46

Od pilota jsem pomalu přešel na rudou kapotu.

zrod obrazu Cisitalia D46

Detaily na kapotě a mřížka chaliče a pomalu jsem přecházel ke kolům.

zrod obrazu Cisitalia D46

Dataily šasi a náprav, pérování a brzd a nezbytné výfuky.

zrod obrazu Cisitalia D46

Pohled ve větším detailu, kde jsem si pohrál i se znakem a názvem vozu CISITALIA na kapotě.

zrod obrazu Cisitalia D46

V neposlední řadě jsem si pohrál s pozadím, které jsem zjemnil a přidal „rychlost“. Doplnil jsem stín vozu a prachovou stopu u zadního kola, protože Falice vede svou Cisitalii pěkně smykem.

Cisitalia D46

Nakonec mě napadlo udělat variantu s červeným názvem auta a popisem v angličtině vpravo dole. Asi by seděla víc Italština, ale na tu bych si netroufl.

Cisitalia D46

Jestli se vám obraz líbí tak jako mě a chtěli byste ho mít doma, můžete si ho pořídit kompletně včetně tisku na plátno ve vybraných rozměrech v mé on-line „Prodejně obrazů“.

Na obraz ve větším rozlišní se můžete podívat v galerii.

Pokud se Vám moje práce líbí a chcete mít podobný originální obraz, pošlete mi svou poptávku .